KENTYPE logo Zamówienie Partnerzy Poradnik O firmie Fonty
spacer
 
 
 


Firma FontFabrik - zajmuję się typografią i projektowaniem. Posiada swoją siedzibę w Berlinie w Niemczech. FontFabrik prowadzi Luc(as) de Groot, twórca takich projektów typograficznych jak: Thesis, TheSans, TheMix, TheSerif, Nebulae, Jesus Loves You all, TheSansMono i innych. W FontFabrik wciąż powstają nowe projekty własne lub pod specjalne zamówienia a także wciaż udoskonalane są projekty istniejące.

Luc(as) de Groot (ur. w 1963 w Holandii) studiował w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Hadze pod kierunkiem Gerrit Noordzij'a. Następne cztery lata spędził w Holenderskiej grupie projektowej BRS Premsela, głównie poświęcając się pracy nad wizerunkami korporacyjnymi firm. W między czasie wykładał w Akademii Sztuk Pięknych w Den Bosch oraz pracował jako samodzielny projektant.

W 1993 roku Luc(as) de Groot przeniósł się do Berlina gdzie przez następne cztery lata współpracował z MetaDesign. Tamże, poza wykradaniem czasu na sen pomiędzy pracą, poświęca się pisaniu, rysowaniu oraz lekturze. Często proszony jest również o wygłaszanie referatów, które są w równym stopniu inspirujące jak też i stanowią interesujące zjawisko samo w sobie. Są ciekawą mieszaniną edukacji autopromocji i ... mogą trwać do 4 godzin.


Lucas Fonts - polskie fonty