KENTYPE logo Zamówienie Partnerzy Poradnik O firmie Fonty
spacer
 
 
 


FontShop International - firma

Firmę FontShop International założyli w 1990 roku Erik Spiekermann, Joan Spiekermann oraz Neville Brody, FSI (FSI Fonts und Software GmbH) ma swoją siedzibę w Berlinie, w Niemczech. Jedną z głównych idei, która przyświecała założycielom, było stworzenie i kultywowanie biblioteki krojów pism. FSI regularnie wydaje eksperymentalną publikację typograficzną FUSE, która otrzymała różne nagrody, a także katalog fontów FontBook. FSI udziela licencji na dystrybucję fontów FontShop w wielu krajach świata.
Pierwszy oddział FontShop został otwarty w 1989 roku przez Joan and Erika Spiekermann'a w Niemczech.

FontCards - pocztówki

Przez wiele lat do każdego zamówienia dołączano zestaw kolorowych pocztówek. Zostały one zaprojektowane przez twórców krojów pism dystrybuowanych przez FontShop i w ciekawy sposób ukazywały możliwości zastosowań w wybranych projektach typograficznych.
Z biegiem czasu pocztówki te stały się przedmiotem kolekcjonerskim i zrodziło się zapotrzebowanie na ich dodatkowy dodruk. Do dzisiejszego dnia przygotowano ponad 100 różnych projektów pocztówek.
Pewnien ich zbiór jest wciąż dostępny w postaci składanki harmonijkowej lub jako oddzielne pocztówki. Skontaktuj się z FSI lub z lokalnym przedstawicielem aby otrzymać choć jedną z nich na pamiątkę!

FontFonts - fonty

Pierwsze fonty "FontFont" pod szyldem FSI sostały wydane w roku 1990 jako fonty "5 Holenderskich Projektantów" ("5 Dutch Designers"; Erik van Blokland, Max Kisman, Martin Majoor, Just van Rossum, and Peter Verheul). Cieszą się one wciąż niesłabnącą popularnością oraz wyznaczyły jednocześnie standard jakości fontów FontFont.
Reprezentują one początek biblioteki prawie 1.600 fontów, która jest obecnie znana i rozpoznawana w świecie dzięki swojej innowacyjności i najwyżej jakość współczesnych projektów typograficznych. Jedną z unikalnych cech biblioteki fontów FontFont jest szeroka różnorodność oryginalnych i niepowtarzalnych wzorów.
Zakres występujących styli sięga wysokiej jakości krojów tekstowych - smakowitego kąska dla wyrafinowanej typografii, poprzez śmieszne i zabawne fonty naznaczone cechami czasów w których powstawały aż do szokujących fontów tytułowych.

Obecnie liczba fontów w ofercie sięga 1.900 odmian i wciąż się powiększa. Fonty FontFont wciąż przełamują nowe bariery jakościowe, a fima FontShop International wprowadza do swej kolekcji nowe innowacyjne projekty średnio co kwartał. To sprawia, że biblioteka fontów FontFont jest największym na świecie zbiorem oryginalnych współczesnych projektów typograficznych.

FontShop - polskie fonty