KENTYPE logo Zamówienie Partnerzy Poradnik O firmie Fonty
spacer
 
 
 


Zalety stosowania web fontów:

1. Stosowanie jednolitej typografii firmowej

Jednym z ważniejszych aspektów systemu wizualizacji firmy (branding, corporate identity) jest spójność przekazu. Czy Twoja firma stosuje jednorodną typografię na wszystkich materiałach i w komunikacji ze światem zewnętrznym? Wszędzie tylko nie na stronie internetowej? Nigdy więcej. Pokaż, że Twoja firma dba o szczegóły i niech Twoja strona od strony typograficznej przypomni użytkownikowi przekaz występujący w innych formach reklamy.

2. Uatrakcyjnienie przekazu

Jak w morzu odwiedzanych stron internetowych wyróżnić swój przekaz? Czy też stosujesz na swojej stronie „bezpieczne” fonty: Arial, Helvetica, Verdana... i inne typu „sans-serif” ? Czy czujesz niedosyt i ograniczenia w projektowaniu stron, w porównaniu do tworzonych makiet gazetowych?

A więc koniec z ograniczeniami! Twórz żywe, dynamiczne strony. Pełne chwytających wzrok przekazów, tekstów, wyrafinowanej hierarchii styli, niepowtarzalnych rozwiązań. Jeśli wmawiano Ci, że inaczej się robi projekty „pod” Internet albo musiałeś zarzucić wiedzę zdobytą w szkołach dzięki web fontom możesz znów rozwinąć skrzydła projektowania.

3. Pełne indeksowanie zawartości strony

Aby Twoja strona była dobrze indeksowana przez wyszukiwarki, i w ten sposób właściwie = wysoko, pozycjonowana w wynikach wyszukiwania należy odpowiednio przygotować jej zawartość. Jak na razie roboty wyszukiwarek indeksują tylko dane tekstowe zawarte w kodzie strony. Stosując elementy graficzne (logo, nawigację, duże partie tekstu zapisane jako bitmapy) pozbawiasz się możliwości zindeksowania czyli późniejszego wyszukania zawartych tam informacji przez potencjalnego klienta.

4. Redukcja kosztów zmian na stronie

Masz nową ofertę? Zmieniłeś dane adresowe? Uaktualniasz cennik?

Jeśli dotychczasowe dane miały postać bitmapy usiądź przy komputerze i za pomocą programu graficznego stwórz nowe bitmapy. Pamiętaj o zastosowaniu tych samych fontów, stopnia pisma, odstępów, kolorów, stopniu kompresji generowanej bitmapy, nazewnictwie plików. Wgraj nowe pliki na serwer, zastąp stare pliki nowymi. Trochę pracochłonne, nieprawdaż?

Stosując web fonty zmienisz dane tekstowe np. poprzez CMS i dane zostaną od razu uaktualnione, zachowując wszystkie parametry składu. Łatwiej?

5. Strony specjalnego zastosowania

Jeśli Twoja strona jest adresowana do użytkowników starszych lub z pewnymi ograniczeniami wzroku zastosowanie web fontów pomoże Ci zapewnić ostry i wyraźny tekst niezależnie od stopnia powiększenia czy zastosowanego urządzenia. Dodatkowo systemy wspomagające odczytywanie tekstu z ekranu (czytniki ekranu i syntezatory mowy) poradzą sobie ze wszystkimi informacjami na niej zawartymi.